Україна офіційно увійшла в Транскаспійський транспортний маршрут

train 3 80x80 - Україна офіційно увійшла в Транскаспійський транспортний маршрут
Азербайджан приєднався до залізничного проекту “Вікінг”
30.05.2016

Україна офіційно увійшла в Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут, протокол про це підписаний у вівторок, 17 травня, в Тбілісі, повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

“Поки ми з прем’єр-міністром відвідуємо Одеську область, Інспектуємо стан відновлення доріг і ситуацію з ваговим контролем, Іван Федорко від імені” Укрзалізниці “сьогодні в Тбілісі підписав протокол про входження України в Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут”, – написав міністр на своїй сторінці в Facebook.

Крім того, за його словами, досягнута домовленість про зниження комплексної ставки за перевезення 40-футового контейнера (FEU) від станції Ізов до кордону з КНР (Достик) з 5559 доларів до 3980 доларів.

Мінінфраструктури спільно з УЗ 15 січня 2016 років запустили демонстраційний рейс контейнерного потягу за маршрутом Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан-Китай, який вважається відгалуженням Нового Шовкового шляху. Поїзд доїхав до Китаю на 16-й день шляху – в ніч з 30 на 31 січня 2016 року. Передбачається, що в майбутньому терміни доставки будуть скорочені до 10-12 днів в одну сторону, а ціна зрівняється з маршрутами Китай-Європа через Росію.

Крім того, Польща запропонувала створити єдиного оператора маршруту, який буде відповідати за перевезення та безпеку.

Джерело: “Центр транспортних стратегій”